ČLÁNOK

Vlastné bývanie je nedostupné pre čím ďalej, tým viac ľudí

Kríza bývania je veľmi závažnou témou. Ceny bytov a domov neustále rastú a mnoho mladých ľudí si dnes vlastné bývanie jednoducho nemôže dovoliť.

 

Pritom existuje jednoduchý spôsob, ako bývať pohodlne, štýlovo, rýchlo a za dostupnú cenu.

 

Riešením sú dizajnové mobilné a modulárne domy.

Ceny bytov a domov sa v posledných rokoch vyšplhali neuveriteľne vysoko. Čím ďalej, tým viac ľudí preto býva v prenájmoch. Neistota z budúceho vývoja však mnoho Slovákov vedie k hľadaniu vlastného bytu či domu. Problém však prichádza s kúpnou cenou. Prieskumy ukazujú, že veľké percento mladých párov na vlastné bývanie dnes dosiahne len ťažko.

 

Za problémy môžu stúpajúce ceny nehnuteľností a sprísnenie podmienok získania hypotéky. Ak sa teda obzeráte po novom bývaní, je potrebné rozšíriť možnosti, v ktorých hľadáte.

VLASTNÝ BYT

Vysoká kúpna cena a obmedzený výber

Najbežnejším spôsobom ako získať vlastné bývanie, je kúpa bytu. Problém ale aktuálne predstavujú pomerne vysoké ceny. Iba málokedy sú totiž nižšie ako 2 000 € za m2. V Žiline v roku 2022 dosiahli ceny priemerne 2 021 € za m2, v Prešove 2 061 € za m2 a v Bratislave dokonca viac ako 3 350 € za m2.

Práve kvôli vysokým cenám potom ľudia znižujú svoje nároky. Výsledkom je kúpa menšieho bytu v menej preferovanej lokalite a prípadne s potrebou ďalšej rekonštrukcie. Investície do vlastného bývania potom stále rastú. Priemerná cena bytu s rozlohou 60 m2 v poslednom štvrťroku 2022 bola okolo 160 000 €. V apríli tohto roku 2023 je to už zhruba 180 000 €.

STAVBA NOVÉHO DOMU

Vysoké náklady
a dlhé čakanie

Obdobne problematická je aj výstavba nového domu. S rastúcimi cenami materiálov sa ceny hrubých stavieb môžu predražiť. V posledných rokoch sa náklady zdvihli zhruba o štvrtinu.

 

Keď k tejto skutočnosti prirátame aj cenu pozemku a postupné zariaďovanie domu, vstupná investícia sa vyšplhá na státisíce.

Samotná hrubá stavba sa totiž môže vyšplhať na 130 000 €, pričom je potrebné brať do úvahy, že to je iba 40% všetkých nákladov do nového domu.

 

Investícia do nového domova navyše neznamená, že budete hneď bývať. Vybavenie projektovej dokumentácie a získanie povolení, výstavba domu a realizácia interiéru môžu trvať aj tri roky.

MOBILNÉ A MODULÁRNE DOMY

Lacné, celoročné
a štýlové bývanie

Ako teda situáciu riešiť, ak chcete vlastné bývanie za dostupnú cenu a presťahovať sa rýchlo, aby ste nemuseli platiť nájom v súčasnom byte? Odpoveď je jednoduchá: stačí si zaobstarať mobilný alebo modulový dom. Aj keď aj tu budete musieť navštíviť stavebný úrad a stavbu legalizovať, samotná výroba už bude trvať iba tri mesiace.

 

Hneď potom sa môžete nasťahovať a využívať všetky výhody plne vybaveného domu.

 

Mobilné domy už dávno nevyzerajú tak, ako ich možno poznáte. Ide o kvalitné a dizajnové celoročné stavby s pevnou oceľovou konštrukciu, kvalitným dreveným obložením, odolnou strechou a dôkladným zateplením.

V našej ponuke nájdete tri rôzne modely skolaudovateľných domov v niekoľkých veľkostiach a dispozičných úpravách. Naše domy charakterizuje severský dizajn, udržateľnosť, prírodné materiály a spojenie s okolitou krajinou. Okrem toho sú dispozície každého domu detailne premyslené tak, aby bol dom útulný, a zároveň vzdušný a nepôsobil stiesnene.

 

Kúpou jedného z našich mobilných alebo modulárnych domov získate pohodlie bytu s výhodami rodinného domu, a to všetko za dostupné ceny a bez čakania.

 

Ak teda snívate o vlastnom bývaní, pozrite si ponuku našich celoročných domov. Navštíviť nás môžete aj v našom showroome v Bratislave alebo sa nám ozvať s akoukoľvek otázkou. Naše domy sú jedinečným riešením pre všetkých, ktorí chcú bývať vo svojom.