NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Často kladené otázky

Príprava pozemku je naozaj jednoduchá a radi vám so všetkým poradíme. Všeobecne ale platí, že pred dodaním domu, stačí pripraviť pätky alebo zemné skrutky. S umiestnením prípojok vám pomôže dodaný výkres.

S dopravou a vyložením mobilného domu si nemusíte robiť žiadne starosti. Na vybrané miesto ho dopravíme my. Akonáhle sa dostaneme na miesto určenia, pomocou žeriavu, alebo ťahača mobilný dom zložíme z návesu a umiestnime ho na vybrané miesto. Každý pozemok je iný a zvolené postupy sa menia, preto každú situáciu posudzujeme individuálne. Zoznámime sa s vaším pozemkom a spolu s naším technikom nájdeme najvhodnejšie riešenie dopravy aj usadenia domu.

Áno, prehliadky sú samozrejme možné. Náš vzorový dom MOHO Fjord 56 na vás čaká v našom showroome. Ten sa nachádza na adrese: Stará Vajnorská 21, Bratislava 831 04 a prístupný je kedykoľvek po predchádzajúcej dohode. Návštevu si môžete dohodnúť na telefónnom čísle +421 940 620 255 alebo prostredníctvom e-mailu info@flowhouse.sk.

Áno, v interiéri sme schopní vám zaistiť všetko potrebné. Sami sa tak môžete rozhodnúť, či chcete dom pripraviť na okamžité nasťahovanie. V takom prípade vybavíme celý interiér nábytkom, spotrebičmi a všetko doladíme do posledného detailu. Môžete tiež požiadať o nadštandardnú výbavu, ktorou je klimatizácia, podlahové kúrenie, letná terasa, rolety a ďalšie.

Áno, domy sú celoročné. Je možné ich skolaudovať a nahlásiť na trvalé bývanie.

Katalógy si môžete pohodlne stiahnuť na našich webových stránkach alebo navštívte náš showroom na adrese: Stará Vajnorská 21, Bratislava 831 04. V prípade záujmu, vám radi pošleme katalóg aj v tlačenej podobe. Stačí nám napísať.

Naše mobilné domy sa štandardne napájajú ako bežné domy. Rozvody vody, odpadov aj elektriny sú súčasťou každého mobilného domu. Ak sa na prípojky nemôžete alebo nechcete napojiť, nevadí. Môžete sa rozhodnúť pre alternatívne možnosti, ako je studňa, solárne panely a podobne.

Dom je možné vykurovať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Rozhodnúť sa môžete pre podlahové kúrenie, radiátory alebo krbovú vložku. Na vykurovanie domu môžete využiť aj tepelné čerpadlo alebo solárne panely.

Všeobecne vychádzame z územného plánu. Každú situáciu však posudzujeme konkrétne. Preto sa zoznámime s vaším pozemkom a nájdeme optimálne riešenie pre vás.

Naše mobilné domy sú tvorené stabilnou oceľovou konštrukciou, odolným škandinávskym drevom a kvalitnou falcovanou krytinou. Dom vám teda bude, pri priebežnej údržbe, slúžiť mnoho rokov.

Na celý dom (vrátane vybavenia a spotrebičov) sa vzťahuje dvojročná záruka. Ani po tom si ale nemusíte robiť starosti. Pozáručný servis je pre nás totiž samozrejmosťou. Kedykoľvek sa na nás preto môžete obrátiť a my s vami nájdeme riešenie.

Áno, naše mobilné domy sú celoročné, a to vďaka kvalitnému a dôkladnému zatepleniu. V našich teplotných podmienkach v nich preto môžete bývať natrvalo. Zatepľovanie u nás prebieha pomocou minerálnej vlny, ktorá je umiestnená do oblasti strechy aj podlahy. Ešte výrazne lepšie izolačné vlastnosti má PUR penová izolácie, ktorú v našej ponuke nájdete tiež.

Veľkou výhodou mobilných domov je, že ich výstavba je skutočne rýchla. Celý proces trvá iba niekoľko týždňov a k osadeniu mobilného domu postačí jeden deň. Ak sa teda dnes rozhodnete bývať vo svojom, už za pár týždňov tomu tak skutočne môže byť.

Či už si prajete dom obývať celoročne, alebo sezónne, vždy je potrebné ho legalizovať. Nie vždy ale musíte žiadať o stavebné povolenie. V niektorých prípadoch stačí iba ohlásenie stavby. Všetko sa odvíja od umiestnenia domu a účelu jeho užívanie. Radi s vami nájdeme ideálne riešenie pre váš pozemok.

Áno, na kúpu mobilného domu je možné vybaviť hypotéku.

Pri domoch, určených na kolaudáciu ako rodinný dom, je možné čerpať hypotéku. K dispozícií máme hypotekárneho špecialistu, ktorý vám financovanie na mieru zaistí.