ČLÁNOK

Kupujete mobilný dom? Zaujímajte sa viac o dodávateľa ako o cenu!

Plánujete si zaobstarať mobilný dom? Nenechajte sa uniesť len pekným vzhľadom. Mobilné domy sú teraz v móde a s tým súvisí aj nárast počtu predajcov mobilných domov.

Nie každý však ponúka riešenie, ktoré splní vaše očakávania. Aby sa váš sen nezmenil na nočnú moru, vyberte si predajcu na základe nasledujúcich kritérií.

CHCETE VIDIEŤ DOMY NAŽIVO

Našli ste na internete predajcu, ktorý ponúka krásny mobilný dom za skvelú cenu? Buďte opatrní! Fotografie môžu klamať a ukazovať všetko v lepšom svetle. Neuspokojte sa len s peknými obrázkami alebo virtuálnou prehliadkou. Trvajte na osobnej návšteve a pozrite si celý dom osobne.

Najlepšie je navštíviť showroom, kde si môžete každý dom prejsť a zistiť, či vyhovuje vašim požiadavkám. Špecialista predaja by vám potom mal odpovedať na všetky otázky a previesť vás celým nákupom.

 

Osobná skúsenosť je najdôležitejšia, preto sme pre vás pripravili dva showroomy, v Hradci Králové a v Bratislave. Len tak sa môžete presvedčiť o kvalite domu a zažiť jeho atmosféru na vlastnej koži.

UISTITE SA, ŽE V DOME MÔŽETE BÝVAŤ

Hoci váš vybraný mobilný dom môže vyzerať ako ideálne miesto na bývanie, nemusí to tak vždy byť. Legislatíva, ktorá vám umožňuje trvalo obývať dom, je niekedy komplikovaná. Mnohí predávajúci to využívajú a pred predajom zamlčiavajú mnohé skryté nástrahy. Potom môžu nastať problémy so získaním hypotéky alebo s legalizáciou budovy.

 

Bez povolenia stavebného úradu sa potom dostanete do problematickej situácie, ktorá môže vyústiť do finančných sankcií a odstránenia stavby. Pôvodne výhodná kúpa sa môže skončiť veľmi nepríjemne.

Mnohí predávajúci vás však na niektoré nástrahy vopred neupozornia a celý proces vybavovania stavby nechajú na vás. Navyše v momente, keď sa vyskytnú komplikácie, od celej veci sa dištancujú.

 

Tip: Nenechajte sa oklamať predajcami. Pri kúpe mobilného montovaného domu sa  bez povolenia stavebného úradu neobídete!

NÍZKA CENA ČASTO SKRÝVA INÉ NÁKLADY

Dokonalý dom za jedinečnú cenu? Pozrite sa, čo všetko je v cene! Je dom správne izolovaný? Ako dom vyzerá? Dá sa tento mobilný dom vôbec používať ako trvalý domov? Je dôležité pýtať sa hneď na začiatku. Zlá kúpa sa môže neskôr dosť predražiť. Pýtajte sa preto aj na to, aké služby sú zahrnuté v cene.

V spoločnosti Flow House sú všetky náklady transparentné. Pri každom dome uvádzame, koľko stojí a aké vybavenie je v cene. Okrem toho jasne vidíte, koľko zaplatíte v jednotlivých častiach celého procesu.

HĽADAJTE VIAC NEŽ LEN SPOLOČNOSŤ - HĽADAJTE PARTNERA

Kúpa mobilného domu je len prvým krokom. Potom sa začína cyklus rokovaní s príslušnými úradmi, príprava pozemku a následne postavenie domu. Všetky tieto kroky prinášajú nespočetné množstvo komplikácií a komplikácií. Preto by ste si určite mali overiť, či vám predávajúci s touto časťou pomôže. Nie je to samozrejmosť.

 

Keďže vieme, že nájsť najvhodnejšiu možnosť legalizácie domu alebo obstarania projektovej dokumentácie je pre klientov často náročné, úzko spolupracujeme s projekčnou kanceláriou. Vďaka tomu sa na nás môžete spoľahnúť vo všetkom od výberu domu až po nasťahovanie.

Okrem obhliadky pozemku zabezpečíme aj projektovú dokumentáciu, vybavíme komunikáciu s úradmi a dopravíme dom na vybrané miesto. S nami viete, na čom ste, a nemusíte sa obávať, že dom nebude slúžiť na trvalé bývanie, ani iných problémov. Celý proces monitorujeme od samého začiatku a vybavíme za vás všetky potrebné povolenia a súvisiace dokumenty.

KRÁSNY NEZNAMENÁ KVALITNÝ A ODOLNÝ

Naše domy sú celoročne obývateľné nielen na papieri, ale aj v skutočnosti. Sú postavené z najodolnejších a najlepších dostupných materiálov.

 

Stabilný základ domu tvorí oceľový rám. Podlahu chráni pozinkovaný plech a celá fasáda je odvetraná. Možnosť zateplenia domu PUR penou je jednou z najlepších alternatív vôbec a spolu s ďalšími dôkladne premyslenými detailmi je prevádzka domu naozaj nízkonákladová.

Navyše, vybavenie domu je pre nás rovnako dôležité ako jeho konštrukcia. Dôležitejšia ako vzhľad je však kvalita použitých materiálov a možnosť prispôsobiť si interiér na mieru.

 

Interiéry našich mobilných domov navrhujeme nielen v súlade s trendmi a estetikou, ale predovšetkým dbáme na odolnosť materiálov a ich dlhú životnosť. To nie je samozrejmosťou pre všetkých výrobcov. Preto sa nenechajte uniesť pekným vzhľadom, ale pýtajte sa na materiály a technickú prepracovanosť vybraného mobilného domu.

ŽIADAJTE REFERENCIE

Každý raz začal. Vždy je však lepšie vybrať si dodávateľa, ktorý má za sebou osvedčené výsledky. Takto sa môžete presvedčiť, že už viedol niekoľko klientov k spokojnému domovu a vie si poradiť s rôznymi situáciami a ťažkosťami, ktoré môžu nastať.

Nebojte sa opýtať na referencie alebo si pozrieť úspešne dokončené stavby. Uistíte sa tak, že sa neskôr nedostanete do problémov, ktoré môžu byť nenapraviteľné.

NEUSTUPUJTE OD SVOJICH PREDSTÁV A SNOV

Každý človek alebo rodina má iné potreby a predstavy o svojom vysnívanom dome. Nevzdávajte sa svojich snov a nájdite si dodávateľa, ktorý dokáže plne prispôsobiť dispozíciu vášho domu a jeho vybavenie vašim potrebám.

V našich katalógoch nájdete prehľad základného a doplnkového vybavenia pre každý dom. Ak je však vaša predstava trochu iná, neváhajte nás kontaktovať. Spokojnosť klienta je našou prioritou a urobíme všetko pre to, aby sa váš vybraný dom stal domovom snov.

KÚPOU DOMU TO NEKONČÍ

Stabilná spoločnosť so skúsenosťami prináša ďalšiu veľkú výhodu – ponúkne vám záručný a pozáručný servis. Ušetrí vám tak veľa času, starostí a tiež problémov so zriaďovaním. So správnym dodávateľom nie ste dlho po nasťahovaní odkázaní sami na seba.

 

Pre nás je tento servis štandardom. O našich klientov sa staráme nielen počas kúpy domu, ale aj po nej. Ak teda máte problém, môžete sa na nás obrátiť a my nájdeme to najlepšie riešenie.

Aby bol náš zoznam kritérií pre výber vhodného dodávateľa kompletný, musíme pridať posledný bod: dať na celkový dojem. Ak sa vám dom páči, ale niečo sa vám nepáči na predajcovi alebo na niektorej časti procesu, dajte na svoje pocity a všetko si ešte raz premyslite. Kúpa mobilného domu je veľká investícia a je dobré urobiť tento krok, keď ste naň pripravení a nemáte žiadne pochybnosti.

 

Mobilný dom môže byť ideálnym miestom na bývanie. Celá realizácia sa navyše dá zvládnuť za niekoľko mesiacov a bez jedinej starosti. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči. Radi vás privítame v jednom z našich showroomov 🙂