ČLÁNOK

Bývanie v mobilnom dome: Aké sú výhody a nevýhody tohto alternatívneho bývania?

Mobilné a modulárne domy už nie sú len rekreačné domy. Ich vzhľad a kvalita sa časom úplne zmenili a v súčasnosti sú veľmi obľúbenou alternatívou tradičného bývania.

A niet divu. Vďaka pokročilej technológii a dizajnu ich na prvý pohľad len ťažko rozoznáte od klasických bungalovov.

Vlastné bývanie je snom mnohých ľudí, ale len málokomu sa tento sen podarí splniť. Výstavba rodinného domu je finančne aj časovo náročná a počet bytov v dobrých lokalitách je obmedzený. To je jeden z dôvodov, prečo sa mobilné domy stali takými populárnymi. Ich výstavba je veľmi rýchla a svojim obyvateľom poskytujú komfort rodinného domu za cenu bežného bytu.

Ak teda uvažujete o vlastnom bývaní alebo si len chcete oživiť záhradu jedinečným miestom na oddych alebo prácu, mobilné domy sú pre vás ako stvorené. Prinášajú celý rad nesporných výhod!

Tip: Hľadáte svoj vysnívaný domov? Potom si pozrite naše jedinečné modely MOHO Fjord, Hauser alebo MOHO Gotland.

VÝHODY BÝVANIA V MOBILNOM DOME

Kým predtým by sme na mobilných a modulárnych domoch našli niekoľko výhod, dnes ich štýlový vzhľad a kvalitné spracovanie posunuli o niekoľko úrovní vyššie. Možno ich preto považovať nielen za veľmi vkusný spôsob bývania, ale aj za typ stavby, ktorý prináša viac pozitív ako negatív. Poďme si teda spoločne zhrnúť hlavné klady.

 

Získate štýlové a moderné bývanie

Časy, keď mobilné domy pripomínali karavany, sú už dávno preč. Určite to platí aj v prípade mobilných domov Flow House. Na prvý pohľad sú na nerozoznanie od tradičných drevených stavieb a majú nezameniteľný, dizajnový vzhľad. Štýlové presklenie v kombinácii so severským drevom a modernou strešnou krytinou vás osloví na prvý pohľad.

Stavba je nízkoenergetická a šetrná k životnému prostrediu

Budova je nízkoenergetická a šetrná k životnímu prostředí

Vďaka sledovaniu trendov a premyslenému spracovaniu sú naše domy nízkoenergetické a cenovo dostupné na prevádzku. Okrem toho sú naše domy šetrné k životnému prostrediu aj vďaka starostlivo vybraným a získaným materiálom. Do prírody zapadajú nielen vzhľadom, ale aj vlastnosťami.

 

Žijete vo svojom

Aj keď je dnes prenájom bežnou záležitosťou, stále je dobré myslieť na bezpečnosť. Tie vám prinesie len vlastný domov. Znamená to, že nie ste závislí od rozmarov prenajímateľov a môžete udržať strechu nad hlavou svojim deťom.

Ste bližšie k prírode

Bývanie v byte prináša určité pohodlie. Čo však nemusí byť také pohodlné, sú hluční susedia, nedostatok súkromia alebo minimálny prístup do prírody. Naše mobilné domy vás nielen priblížia k prírode, ale priamo vás s ňou spoja. Vďaka bohatému preskleniu našich domov sa okolitá krajina stane súčasťou vášho nového domova. Veľké okná vám navyše umožnia z viacerých miestností vyjsť priamo do prírody.

 

Získate kvalitu domu za cenu bytu

Jednou z najväčších výhod kúpy mobilného domu je však jeho prijateľná cena. Ak totiž porovnáte cenu našich mobilných domov s cenou bytu rovnakej dispozície, zistíte, že naše domy sú skutočne cenovo dostupné. Navyše ponúkajú moderný a svieži vzhľad, súkromie a všetko pohodlie rodinného domu. Pomer kvality a ceny je preto jednou z najväčších výhod tohto typu bývania.

 

Realizácia je rýchla

Legalizácia stavby a jej realizácia môže niekedy trvať roky. V prípade mobilných domov je však celý proces oveľa rýchlejší. Hoci sa legalizácii stavby a obchádzaniu úradov nevyhnete, následná výstavba mobilného domu trvá len tri mesiace. Samotné postavenie domu trvá len jeden deň. Ak sa teda rozhodnete bývať vo svojom dnes, už o niekoľko mesiacov si môžete užívať pohodlie plne vybaveného domu.

Nemusíte hľadať remeselníkov

Ďalšou nepríjemnosťou, ktorej sa kúpou mobilného domu môžete vyhnúť, je hľadanie najrôznejších remeselníkov a riešenie nekonečných reklamácií. Vďaka tomu, že všetky remeselné práce sa vykonávajú na jednom mieste, nemusíte sa starať o hľadanie jednotlivých odborníkov na zhotovenie častí stavby. Stačí si vybrať z jedného katalógu zariadenie interiéru a my všetko urobíme za vás. Ušetríte tak nielen peniaze, ale aj nervy a hodiny telefonátov, plánovania a zmien v harmonograme prác.

 

Využívate všetky výhody klasického bývania

Že mobilným domom určite niečo chýba? Nie, naozaj to tak nie je. Mobilný dom je ľahko pripojiteľný na inžinierske siete a vy si môžete užívať úplný komfort. V závislosti od variantu domu, ktorý si vyberiete, si môžete nastaviť úroveň komfortu. Naše domy sú celoročné, odolné a dizajnové. Môžete v nich mať aj toľko obľúbené veci, ako je krb, podlahové kúrenie, práčka, chladnička a ďalšie bežné spotrebiče a vybavenie.

NEVÝHODY OBSTARANIA MOBILNÉHO DOMU

Aby sme však zostali objektívni, bývanie v mobilnom dome môže mať aj svoje úskalia. To isté však platí aj pre byt alebo rodinný dom. Skrátka, neexistuje možnosť bývania, ktorá by prinášala len pozitíva a žiadne negatíva. Poďme sa teda teraz pozrieť na tie, ktoré sprevádzajú bývanie v mobilnom dome.

Potrebujete vlastný pozemok

Mobilný dom je jednoznačne šťastnou voľbou pre každého, kto má vlastný pozemok. V skutočnosti ho nemožno umiestniť kdekoľvek. Stavba musí byť vždy zlegalizovaná. Potreba vlastného pozemku je však vždy prítomná, keď sa rozhodnete stavať na vlastnom.

Mobilné domy majú obmedzenú veľkosť

Naše mobilné domy sú k dispozícii v niekoľkých veľkostiach a usporiadaniach. Sú pripravené uspokojiť potreby párov a väčších rodín. Vždy by ste si však mali vyberať len z ponúkaného sortimentu. Rozloženie priestoru a maximálnu veľkosť nie je možné pri mobilných domoch meniť. Dá sa to však vyriešiť terasou alebo prístavbou, ktorú si naplánujete podľa svojich potrieb.

Musíte sa vzdať niektorých nápadov

Predstavovali ste si obrovský dvojpodlažný dom s vnútornou saunou a veľkou vstupnou halou? Nuž, pravdepodobne sa budete musieť tejto predstavy vzdať. Mobilné domy totiž nemôžu splniť všetky vaše očakávania a budete musieť urobiť kompromis v tom, čo chcete. S našimi mobilnými domami však nebudete ľutovať.

Potrebujete prístupnú príjazdovú cestu

Aby ste si mohli užívať pohodlie svojho nového domu, musíte ho najprv dostať na svoj pozemok. Na prepravu mobilných domov používame ťažkú techniku, preto je dôležité, aby bol váš pozemok prístupný a mal dostatočne širokú príjazdovú cestu.

 

 

Neveríte, že bývanie v mobilnom dome prináša toľko výhod? Potom sa príďte presvedčiť na vlastné oči. Radi vás privítame v našom showroome a odpovieme na všetky vaše otázky. Aj ten najmenší mobilný alebo modulárny dom môže ponúknuť skvelú budúcnosť.